O NÁS

Naším poslaním je spoločensky a environmentálne udržateľné podnikanie, ktoré vnímame ako kľúčové pre trvalo udržateľný rozvoj a ochranu životného prostredia. Ponúkame preto produkty, ktoré prinášajú potešenie bez negatívnych dopadov na naše zdravie i planétu.

Každá časť našich produktov – vosk, esencie, knôty ako aj balenie, sú z prírodných, ekologických a recyklovateľných materiálov.

“Keď som v roku 2020 zakladala SO.SLOW, vedela som, že každý produkt musí byť z prírodných, recyklovaných a znovu použiteľných materiálov tak, aby minimálny dopad na životné prostredie nebol len jeden z cieľov mojej značky, ale jeho základnou vlastnosťou.”

Zakladateľka, Kristína Mikulajová

PRÍSTUP

Bežne dostupné sviečky majú prioritu v cene, s maximálnym ziskom priniesť zákazníkovi lacný a možno aj pekný produkt. Predstavujú niečo, čo kupujúcich rýchlo zaujme. Moja myšlienka bola ďalej nevytvárať produkty, ktoré sú lacné, nekvalitné a škodlivé. Z tohto dôvodu nikdy nepoužívame parafín, vyrábaný z ropy, ktorý sa najčastejšie využíva pri výrobe konvenčných sviečok. Používame výhradne prírodný sójový vosk. Umelé knôty sme nahradili knôtmi z ružového dreva. So sviečkami SO.SLOW máte istotu, že vám doma nehorí ropný produkt, ktorý do vzduchu uvoľňuje toxické látky podobné tým, ktoré vznikajú pri fajčení. Nechceme zarábať na niečom, čo v konečnom dôsledku zákazníkovi škodí.

VÝROBA

Názov SO.SLOW nesie význam našich hodnôt a očakávaní pre našu značku. Naše produkty sme od začiatku vyrábali pomaly. Pomaly v zmysle pomalej, udržateľnejšej výroby a výrobných postupov. Do každej sviečky ručne lepíme knôt, vlievame vosk a lepíme etikety. Každá sviečka v rámci výroby prejde našimi rukami a aj vďaka tomu sú naše produkty tej najvyššej možnej kvality. Okrem procesu výroby nám záleží aj na surovinách a materiáloch, ktoré používame. Suroviny sa snažíme získavať z udržateľnejších a čo najviac lokálnych zdrojov a od dodávateľov, ktorým takisto záleží na “pomalom” a etickom prístupe k podnikaniu. 

UDRŽATEĽNOSŤ

Súčasťou našej filozofie je taktiež ukázať, že život produktov ich použitím nekončí. V rámci nášho recyklačného programu sú obaly od produktov vratné, viac informácií ako na to nájdete tu. Druhý život im môžete dať ale taktiež vy sami. Niektoré z nádob vytvárame zámerne na opätovné využitie ako poháre alebo hrnčeky. Naše bavlnené vrecká, v ktorých je balená väčšina našich sviečok, sú ideálne na drobnosti, na bezobalové nákupy alebo na uchovanie malého občerstvenia. Označte nás na Instagrame, radi uvidíme, ako obaly ďalej používate vy.

BALENIE A OBALY

V rámci našej produkcie sa chceme vyhnúť zbytočnému vytváraniu odpadov. Preto sa snažíme vytvárať obaly našich produktov tak, aby neputovali ihneď po rozbalení do koša, ale aby v nich zákazníci našli druhotné využitie. Papierové krabice, ktoré používame pri balení niektorých produktov, sú vždy z recyklovateľného a ekologického papiera. Odpadu sa ako firma nevyhneme, sviečky musíme baliť tak, aby ku zákazníkom prišli nepoškodené. Snažíme sa však implementovať malé zmeny, ktoré sú pre nás veľmi dôležité. Žijeme v dobe, kedy sa online nakupovaniu nevyhneme ani my. Avšak zmeny, ako napríklad používanie výlučne už použitých krabíc, do ktorých balíme objednávky, alebo papierovej lepiacej pásky o niečo zlepšujú našu uhlíkovú stopu.