Výroba a životné prostredie

Základom pre výrobu sviečok SO.SLOW je sójový vosk. Pre našu spoločnosť je priorita ekológia, trvalo udržateľný rozvoj a zdravotná nezávadnosť našich sviečok. 

Z tohto dôvodu používame na výrobu sviečok výlučne sójový vosk, bez pridania chemických konzervantov. Naša spoločnosť nikdy nepoužíva parafín alebo iné chemické náhrady voskov na výrobu sviečok. Zároveň na výrobu sviečok nepoužívame chemické prímesi upravujúce konzistenciu, vzhľad, vôňu alebo iné vlastnosti.

Vosk používaný v SO.SLOW je vyrobený zložitým technologickým postupom z oleja sójových bôbov. Pri zbere sú fazule vyčistené, popraskané, ošúpané a navinuté na vrkôčiky. Na extrakciu sójového oleja sa použije približne 60 ks sójových bôbov top kvality.

Vône SO.SLOW rovnako ako všetky ostatné zložky sviečky sú prírodného pôvodu a vznikajú maceráciou prírodných bylín, kvetov alebo rastlín. Vône, ktoré ste si vybrali pochádzajú z centra svetových vôní, z francúzskeho mesta GRASSE. Výber vôní na aktuálnu sezónu realizujeme vždy osobne, priamo u výrobcov. Možnosť vidieť a kontrolovať materiál na výrobu vôní a samotný výrobný proces je u samozrejmosťou. 

Knôty SO.SLOW ktoré vyberáme do našich sviečok musia rovnako spĺňať vysoké nároky na ekológiu, funkčnosť. Knôty používané pri výrobe sviečok sú výlučne z vysokokvalitného dreva. 

Drevený knôt je čisto prírodný produkt so špecifickým priebehom horenia. Sviečke dodáva príjemnú atmosféru a príjemnú intenzitu horenia.

–-

RECYKLAČNÝ PROGRAM

Poháre na sviečky používané v SO.SLOW je možné recyklovať. Poháre príjmame na opätovné naplnenie.

Ako vrátiť sklenený pohár od vypálenej sviečky?

Prineste pohár do ktorejkoľvek predajne, ktorá ponúka naše sviečky, prehľad TU. Kde dostanete okamžitú zľavu 0,5€ za každý nepoškodený prinesený pohár.

alebo

Nazbierajte aspoň 4 poháre, starostlivo ich treba zabaliť a poslať na našu adresu. My vám následne vo vašom účte pripočítame body za zaslané poháre a za každý 10. pohár máte u nás sviečku podľa vášho výberu zdarma. Prípadne je možnosť pri osobnom odbere odovzdať poháre (funguje to rovnako ako pri zaslaní pohárov).